Kutyás polgárőrök a Ludovikán

2023.05.18 10:28

Május 11-13 között rendezték meg a Ludovika Fesztivált.

A rendezvény kapcsán a Nemzeti Közszolgálati Egyetem oktatója, Dr. Frigyer László rendőr őrnagy felkérte Molnár Zoltánt, az Országos Polgárőr Szövetség Lovas és Kutyás Tagozatának elnökhelyettesét, hogy a fesztivál idején kutyás polgárőrökkel emeljék a program színvonalát. Így esett a választás Borsó Rolandra, aki a Győr-Moson-Sopron Vármegyei Polgárőr Szövetség Kutyás Tagozatának a vezetője. Roland és társai örömmel vállalták a feladatot, hogy népszerűsítsék a hallgatók, a résztvevők és az érdeklődők körében a kutyás polgárőr szolgálatot. Erre a feladatra olyan kutyákat vittek magukkal, akikkel úgynevezett „érzékenyítést” is végre tudták hajtani. Ez azt jelenti, hogy a kutyák barátságosak, befogadóak, lehet őket simogatni. A polgárőrök és négylábú társaik a Ludovika Fesztivál ideje alatt a területen járőröztek, ahol csak kellett megálltak és mindenki kedvére foglalkozhatott a kutyusokkal. Észrevehető volt a program ideje alatt a népszerűségük, nagy kedvencekké váltak az ott eltöltött idő alatt.

Kép és szöveg: Borsó Roland, a Győr-Moson-Sopron Vármegyei Polgárőr Szövetség Kutyás Tagozatának vezetője