Kitüntetések a Nemzeti Ünnep alkalmából

2018.10.30 13:46

Nemzeti ünnepünk alkalmával az Országos Polgárőr Szövetség Budapesten a Stefánia Palotában tartotta központi ünnepélyét. Ünnepi köszöntőt Pogácsás Tibor, a Belügyminisztérium államtitkára mondott, az Országos Rendőrfő-kapitányságot dr. Halmosi Zsolt vezérőrnagy, rendészeti országos rendőrfőkapitány-helyettes képviselte. Az ünnepségen kitüntetések, elismerések adására is sor került.

dr. Pintér Sándor Magyarország miniszterelnök-helyettese, egyben Belügyminisztere a Polgárőrség érdekében végzett kimagasló munkája elismeréséül miniszteri dicséretben részesítette, és emléktárgyat adományozott Csaplár Zoltánnak, a Győr-Moson-Sopron Megyei Polgárőr Szövetség elnökének.

A Megyei Polgárőr Szövetséggel együttműködve hosszútávon kifejtett eredményes munkájáért Németh Lajos rendőr ezredes, rendőrségi főtanácsos, a GYMSM Rendőrfő-kapitányság rendészeti főkapitány helyettese  „Polgárőr Érdemkereszt” arany fokozatú kitüntetését vehette át.

Az Országos Polgárőr Szövetség elnöksége példamutató polgárőr tevékenységükért eredményes, áldozatkész munkájuk elismeréséül az „ Év Polgárőr Egyesülete” elismerésben részesítette Győrszemere Polgárőr Egyesületét, amit Tokovicz Árpád egyesületi elnök vett át. Az „Év Polgárőr Pedagógusa” kitüntetésben részesült Teilinger Imréné, a Nagybajcsi Pajzs Polgárőr Egyesület tagja, valamint „Az év polgárőre” kitüntetésben részesítette Csiba Lászlónét, Bácsa Polgárőrség Polgárőrét.