Kerékpárokat kaptak a polgárőrök

2021.06.25 18:51

Az Országos Rendőrfőkapitányság kerékpárokat adományozott az Országos Polgárőr Szövetség egyesületeinek, a szolgálati és technikai feltételek javítására.

Megyénkben az Országos Rendőr-főkapitányság nevében Végső Attila rendőr alezredes adta át a kerékpárokat Csaplár Zoltánnak, a Megyei Polgárőr Szövetség elnökének.

Az elnökségi döntés alapján 2db elektromos kerékpárt kapott Győrszemere, Nagybajcs és Mecsér.

Klasszikus kerékpárokból szintén 2db-ot adtak át  Páli, Fehértó és Gyarmat plgárőr egyesületeinek.

Ezek a kerékpárok a polgárőr szolgálatokhoz, a járőrözésekhez nyújtanak nagy segítséget. A polgárőrök alapfeladata a közrend, közbiztonság fenntartása, és a bűnmegelőzés. Ezen márkás, jó minőségű járművek biztosítják a polgárőrök mobilitását rendezvényeken, illetve járőrszolgálatokban.