Balatoni szervezett fokozott ellenőrzés a Sigmoid Zsaru-Car rendszámfelismerő berendezéssel.

2019.08.23 17:47

2019.augusztus 15-19.-ig az OPSZ Gépjármű Felderítési Tagozat elnöke Ikladi Endre Úr tette közzé az akcióra való jelentkezés lehetőségét. A csopaki székhelyű országos akcióra a Soproni Polgárőr Egyesület GFT csoportja is jelentkezett Mátyás Zoltán , és Sinku Zsolt személyében.  Az öt napot igénybe vevő, három napos  min.8 órás ellenőrzés során a soproni csoport a keszthelyi Rendőrkapitányság területén tevékenykedett. Az ellenőrzött  4668 db gépjárműből 14 esetben volt rendellenes riasztás többségében lejárt műszaki forgalmi engedély tárgyában amire a hivatásos rendfenntartó hatóság intézkedett. A területi koordinálást a Veszprém Megyei Polgárőr Szövetség végezte.

A Győr-Moson-Sopron megyei Polgárőr Szövetséget és Sopron város polgárőrségét képviselő polgárőrök az évi szabadságuk terhére vettek részt a több napos országos  rendőrségi akcióban,  amiért minden elismerés és köszönet nekik.

Sopron,2019.08.21.

Török László