A Moson Mentőszervezet polgárőr egyesületei újra megszerezték a minősítést

2022.11.07 18:51

November 5-én Győrben, az Aranyparton tartották a Győr-Moson-Sopron Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság által irányított - 5 évenként esedékes - minősítő gyakorlatot, melyen a Moson Mentőszervezet részeként a Fertőtavi Speciális Kutató és Mentő Vízipolgárőr Egyesület, az Ásványrárói Önkéntes Tűzoltó és Polgárőr Egyesület, a Győrszentiváni Polgárőr és Önkéntes Tűzoltó Egyesület, valamint több település Polgárőr Egyesületéből alakított települési mentő csoportok vettek részt

A szakemberekből álló vizsgabizottság által meghatározott feladatokat (vízből való mentés, búvár feladatok, árvízi munkálatok, veszélyes fák kivágása stb.) a mentőszervezetek fegyelmezetten, szakszerűen végrehajtották. Ennek eredményeképpen 5 évre megszerezték a minősítést tanúsító okiratot, melyet a gyakorlat vezetői örömmel nyugtáztak. Továbbra is minősített polgárőr szervezetek állnak készen az esetleges katasztrófák elhárítására.

A rendezvényen a Győr-Moson-Sopron Megyei Polgárőr Szövetségből mintegy 80 fő polgárőr vett részt.

Gratulálok a fegyelmezett munkához és az eredményhez.

Funk József elnök, Győr-Moson-Sopron Megyei polgárőr Szövetség